22 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty z robienia kolczyków. Udział wzieły w nich dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 12 przy ul Krakowskiej w Białymstoku oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Baranowickiej 203.

Prowadzenia warsztatów podjęło się małżeństwo z niebywałym doświadczeniem zawodowym. Eliza i Krzysztof Bondaruk od lat zajmują się tworzeniem biżuterii autorskiej według swoich projektów. Zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, posługując się starymi technikami jubilerskimi ręcznie tworzą unikatowe wyroby. W marcu 2016 r. wrócili z targów jubilerskich Amberif z nagrodą - „Złoty medal” w kategorii mistrzostwo jubilerskie za pierścionek ”Czarna Orchidea”.

- Chcemy aby były to cykliczne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Tworzenie biżuterii artystycznej jest niebywałą sztuką. Pierwsze zajęcia będą poświęcone kolczykom - mówi Helena Czarnecka, prezes Fundacji Rodziny Czarneckich, organizator wydarzenia.

Warsztaty odbyły się w Restauracji Forma w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku.