Dzięki otwartym sercom naszych darczyńców udało nam się zorganizować jednodniowe półkolonie. Dziękujemy cukierni Kinga, piekarni Mako, piekarni Dmowski, Makro Cash&Carry, firmie Podlaski Sad, Bruno Tassi,TEB Edukacja Oddział w Białystoku za otrzymaną żywność.

Prawie cały czwartek ponad stu sześćdziesięciu najmłodszych mieszkańców Białegostoku, Dobrzyniewa Dużego, Fast, Choroszczy, Michałowa, Krypna, podopieczni Caritasu i wielu świetlic socjoterapeutycznych wzięło udział w jednodniowych półkoloniach. Te odbyły się w w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku przy ulicy Kościelnej. Skorzystały z nich dzieci w wieku szkolnym, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej.

Wśród atrakcji były m.in. dmuchańce, tory przeszkód, trampoliny, konkursy oraz zabawa z doświadczonymi animatorami z Fast Quadu w Białymstoku. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10 i zakończyła poczęstunkiem po 15. Przez cały czas dzieciaki mogły jeść do syta kanapki, pączki czy częstować się smacznymi sokami.