500 ukraińskich uchodźców, w tym ok. 200 dzieci zaproszonych zostało na Śniadanie Wielkanocne przygotowywane dla osób przebywających w punktach zbiorowego zakwaterowania w Białymstoku.

24.04. 2022 w dniu kiedy w Kościołach wschodnich obchodzona jest Wielkanoc, zorganizowaliśmy Świąteczne Śniadanie. Miasto Białystok wspólnie z Fundacją Rodziny Czarneckich przygotowało na ten dzień suto zastawione stoły a wszystkim przybyłym gościom zaserwowane były tradycyjne dania wielkanocne. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy paczki ze słodyczami i animacje.

Wydarzenie miało miejsce w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 11.00, w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta przy ulicy Warszawskiej 8.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od modlitwy poprowadzonej przez hierarchów Cerkwi i Kościoła katolickiego – abp. Jakuba oraz abp. Józefa Guzdka, którzy poświęcili przygotowane posiłki.

W przygotowaniach hali na to wydarzenie w VI Liceum Ogólnokształcącym włączyła się społeczność szkoły. Uczniowie wraz z wolontariuszami Fundacji Rodziny Czarneckich ustawili i nakryli stoły, tak aby stworzyć domową atmosferę świąt.