W Niedzielę Wielkanocną, 1 kwietnia o godz. 7:30, tuż po rezurekcji w Zespole Szkół Katolickich przy ulicy Kościelnej 3 w Białymstoku odbyło się uroczyste, czwarte już Śniadanie Wielkanocne. Prawie 700 kg różnych potraw trafiło na wielkanocny stół. Nie obowiązywało żadne zaproszenia, każdy został przywitany z otwartymi rękami.

Nasza Fundacja, która odpowiadała za kulinarną obsługę wydarzenia, zapewniła na stół wielkanocny tradycyjnie jajka, żurek, białą kiełbasę, wędliny, sałatki i ciasta. Z naszej strony w organizację wydarzenia zaangażowanych było blisko 40 wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy.

Wielkanoc odbyła się dzięki uprzejmości następujących firm oraz osób prywatnych:

• Pralnia Pogo
  • Dom Pogrzebowy GĄSOWSKI
    Piekarnia KRASKA M.J. Karwowscy s.c.
  • BRUNO-TASSI Sp. z o.o.
  • AC S.A.
  • ALBA S.J. Podlaskie Centrum Mięsne
  • ELMA. Olszewska E. Hurtownia owoców i warzyw
  • BOLESTA Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Izabela Bolesta
  • Przedszkole Niepubliczne Nr 6 Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny
  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza (klasa III A – wychowawca: Renata Rajewska, klasa III B – wychowawca: Izabela Pęza, klasa III C – wychowawca: Agnieszka Zajko)
  • Dawid Aleksiejuk
  • Robert Cieciorko
  • Karina Kurzewska
  • Sławomir Żmijewski
  • Małgorzata Żmudzin

Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym na stole znalazło się tak wiele potraw wielkanocnych, oraz naszym wspaniałym współorganizatorom - Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Zespołowi Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. To wszystko przełożyło się na wyjątkową atmosferę, która panowała na czwartym już Śniadaniu Wielkanocnym dla samotnych i potrzebujących... a to wszystko dzięki Wam!

fot. Maciej Giedrojć Juraha