8 sierpnia br. w Dworze Czarneckiego rozpoczęły się półkolonie dla dzieci odbywające się pod hasłem "Wakacje z mundurem". Ich organizatorami były Fundacja Rodziny Czarneckich i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Dla wielu rodziców, których nie stać na wysłanie dzieci na wakacje, zorganizowane kolonie w Dworze Czarneckiego to świetna propozycja. – Zaprosiliśmy dzieci, które w te wakacje z różnych powodów nigdzie nie wyjechały i nie wyjadą. Wspólnie z policją postanowiliśmy zapewnić im wiele atrakcji, aby do swoich domów wróciły nie tylko uśmiechnięte , ale też zaznajomione z kwestiami związanymi z bezpieczeństwem – mówi Urszula Danilczyk, koordynator Fundacji Rodziny Czarneckich.

Każdy dzień to inny temat przewodni, ale ściśle związany z mundurem. W poniedziałek koloniści mieli okazję podejrzeć prace policji. Mundurowi zaprosili ich do komendy, gdzie zademonstrowali m.in.: umiejętności psów policyjnych czy pokaz armatki wodnej. Następnie dzieci udały się do Ogrodniczek, gdzie miały okazję jeździć i pływać amfibią.