Setka dzieci z Białegostoku i okolicznych gmin tj. Choroszcz, Dobrzyniewa, Boguszewa wzięło udział w niedzielę w pikniku z okazji zakończenia roku szkolnego. Organizatorem wydarzenia była Fundacja im. Rodziny Czarneckich, partnerem Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku i Centrum Rozrywkowo-Integracyjnego Fastquad.

Chętnych do zabawy – mimo lejącego się z nieba żaru – nie brakowało. Do dyspozycji najmłodszych były trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, ale i tak największą popularnością cieszył się jak zawsze park linowy.

– Z naszego zaproszenia skorzystali podopieczni osiedlowych świetlic, stowarzyszeń, także dzieci z uboższych rodzin w różnym wieku, którzy prawdopodobnie nigdzie na wakacje nie wyjadą. Były zachwycone ilością atrakcji, a my cieszyliśmy się wraz z nimi – mówi Helena Czarnecka, prezes Fundacji im. Rodziny Czarneckich i już planuje podobne wydarzenie za dwa miesiące – tym razem z okazji zakończenia wakacji.

Atrakcje dla najmłodszych zapewnili również funkcjonariusze podlaskiej policji, którzy zorganizowali m.in. pokaz psów policyjnych. Rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw i o zagrożeniach które mogą czyhać na najmłodszych.

- Mimo blisko 40 stopniowego upału mogliśmy liczyć na pomoc blisko dwudziestu wolontariuszy, którzy pomagali upilnować i nakarmić setkę bawiących się maluchów. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za zaangażowanie – powiedziała Urszula Danilczyk, koordynator Fundacji im. Rodziny Czarneckich.

Materialnie piknik wsparli: Piekarnia Okruszek, Piekarnia Kraska, Makro Cash& Carry, Bruno Tassi, Robert Cieciorko oraz Podlaskie Zakłady Mięsne Franko.

Fundacja im. Rodziny Czarneckich od wielu lat pomaga na wielu polach. Wspiera nie tylko osoby w trudnej sytuacji materialnej, ale też m.in. kulturę, sport amatorski i co ciekawe – rozwój naukowy młodych ludzi, by zapobiegać emigracji.

Od pięciu lat jest organizatorem białostockiej Wigilii, podczas której gości po kilka tysięcy potrzebujących i samotnych mieszkańców regionu. Od dwóch lat współorganizowała śniadanie Wielkanocne.