Dziękujemy białostoczanom za szczodrość

Prawie dwie tony gotowych potraw, przeszło pół tony różnych słodyczy, a także setki sztuk ubrań i zabawek rozdała Fundacja Rodziny Czarneckich podczas tegorocznej Wigilii Białostockiej. Odwiedziło ją prawie tysiąc potrzebujących i samotnych mieszkańców miasta.

Wielotygodniowe przygotowania, często do samego rana, praca kilkudziesięciu osób, którzy robili to całkowicie charytatywnie – to wszystko przyniosło wspaniały efekt. W trakcie „Wigilii Białostockiej" ugoszczono prawie tysiąc osób.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam dary, zabawki i szczodrze nas wsparli. To dzięki nim mieliśmy możliwość przygotowania uroczystej wieczerzy oraz uszczęśliwić prezentami dzieci – mówi Helena Czarnecka, prezes Fundacji Rodziny Czarneckich, która piąty raz organizowała wigilię. Po raz drugi z Caritas i Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie odbyła się uroczysta wieczerza.

A był opłatek, kolęda, suto zastawiony stół, a na najmłodszych czekały zabawki i słodycze od św. Mikołaja.

Wigilia Białostocka odbyła się dzięki uprzejmości firmom, które wspomogły Fundację i dostarczyły produkty m.in.: Jarosławowi Rudnickiemu, Bakaland Polska, Grupie Chorten, Przetwórstwu Rybnemu ŁOSOŚ Sp. z o.o. z Ustki, Firmie GENata – Natali Stsepantsovej, Ideal Partner Dorocie i Jarosławowi Dojlidko Sp.J, Podlaskim Zakładom Zbożowym S.A. ; Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu "SOKÓŁ"-Przetwórstwo Warzyw Urszula i Wiesław Sokół; Hurtowni Bos –Pol S.A; Cukierni Piekarni Mako ; „Agnex" Krzysztofowi Wierzbickiemu; Makro Cash and Carry Polska S.A w. Białystoku; Żmijewskiemu Sławomirowi- Przedsiębiorstwu produkcyjno - handlowo – usługowemu; Firmie Podlaski Sad – Soki Naturalne ; Fundacji WAWEL Z RODZINĄ z siedzibą w Krakowie; Podlasko-Mazurskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Zabłudowie; Pralni Pogo Białystok; Spółdzielni Obrotu Towarowego w Białymstoku; Elma. Olszewska E. Hurtownia owoców i warzyw w Białymstoku; Iglotex - Łukasz Sp. z o.o. Białystok oraz osobom prywatnym.

Kucharze Dworu Czarneckiego przygotowali wszystkie potrawy m.in.: 800 kg kapusty z grzybami, 120 kg kutii, 120 kg sałatki jarzynowej, 200 kg ryby po grecku, 900 szt. krokietów z kapustą, 200 litrów barszczu czerwonego oraz babkę ziemniaczaną z sosem itd.

Aby wspomóc działania Fundacji wystarczy przelać dowolną kwotę na konto: 96 8099 0004 0004 0397 2000 0010. Kontakt do koordynatorów tel. 887 234 234.