Dokładnie 6 tys. zł udało się zebrać podczas charytatywnego pokazu mody Pronovias Fashion Show w Dworze Czarneckiego. To pierwsze takie wydarzenie zorganizowane przez Fundację im. Rodziny Czarneckich. Tym pierwszym wydarzeniem Fundacja Świętowała Międzynarodowy Dzień Dobroczynności.

Założycielom Fundacji oprócz celów charytatywnego i działań na rzecz potrzebujących i chorych, bliskie są cele kulturalne, edukacja poprzez sztukę oraz organizowanie wydarzeń ciekawych dla oka, związanych ze sztuką i kulturą światowej klasy. Dlatego też wieczór uświetniły pokazy sukien ślubnych i wieczorowych.

Pierwsza - ślubna, prezentowała najnowszą kolekcję światowego giganta mody, marki Pronovias. Suknie specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Barcelony. Druga - kolekcja sukien wieczorowych zaprojektowana została przez japońskiego projektanta Tadashi Shoji. Jak mówią o nim same panie, to mistrz krawiectwa, który kocha wszystkie panie.Pokaz został przygotowany przez Elżbietę Wierzbicką, właścicielkę salonów Cymbelline, Bellisima Exclusive i Mon Cheri Boutique.
W trakcie wydarzenia odbyła się licytacja m.in. welonu Rozalii Mancewicz oraz kolacji z Pawłem Małaszyńskim.

Jednak najdrożej sprzedano profesjonalną sesję fotograficzną autorstwa Michała Obryckiego, twórcy kalendarza charytatywnego "Po prostu miłość" - 2,3 tys. zł (Fundacja im. Rodziny Czarneckich współpracowała przy jego powstaniu). Pierwsze egzemplarze tego kalendarza oraz zdjęcia z sesji były prezentowane na sali. W trakcie wydarzenia można było wziąć udział w charytatywnej zabawie fantowej, gdzie do wygrania były m.in bilety do OiFP na "Michael Jackson symfonicznie" , zaproszenia na kawę, kosmetyki. Można było również zostać "Honorowym Dawcą Dobroci" Caritas Archidiecezji Białostockiej, czy też zaprojektować własny kalendarz, z którego dochód będzie przekazany na Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy dla dzieci z głębokim upośledzeniem.

O funkcjonowaniu hospicjum, pomocy potrzebującym opowiadał dr. Dariusz Kuć. Niestety potrzebujących co roku przybywa, co widzą też założyciele Fundacji, który od kilku lat prywatnie uczestniczyli w organizowaniu Wigilii Miejskiej.

- Fundacja im. Rodziny Czarneckich chce działać na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Białegostoku i regionu. Chcemy wspierać kulturę, sztukę, czy młodych uzdolnionych ludzi oraz sprawiać, by życie osób w potrzebie mogło stawiać się lepsze - posumowała Dominika Czarnecka, wiceprezes Fundacji.
Sobotnie wydarzenie udało się zorganizować dzięki wsparciu wielu sponsorów: Dwór Czarneckiego, Cymbeline, PMBank w Zabłudowie, Nord Auto diler Volvo, KSB Grup, BK Trans, C&C Czarnecki Grup, oraz partnerów: EllaFryz, Gino Rossi, Cukiernia Kryszeń, Bellissima, Anna Sass - Make up & Beauty Care, Mon Cheri. Wszystkim sponsorom, uczestnikom, darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

Oddzielne podziękowania dla Magdaleny Gołaszewskiej (prowadząca wieczór) i Ewy Wojciechowskiej (współprowadząca licytacje, www.ewawojciechowska.pl) za stworzenie wspaniałej atmosfery wieczoru oraz skuteczne poprowadzenie licytacji.