W najważniejszymi miejscu dla podlaskiej kultury - Operze i Filharmonii Podlaskiej – została otwarta restauracja Forma. Jej twórcy to właściciele doskonale znanego Dworu Czarneckiego.

Ponieważ miejsce to oprócz wykwintnych dań, ma również serwować uczty kulinarne na otwarciu można było poczuć ich przedsmak. W przestrzeni zagospodarowanej przez restaurację premierę miała wystawa zdjęć Pawła Tadejko, członka nieformalnej grupy Magia Podlasia. W skład grupy wchodzą również Ewa Zwierzyńska, Adam Falkowski, Tomasz Poskrobko oraz Piotr Świderski. Wszyscy urodzili się i wychowali na Podlasiu. Połączyła ich miłość do Podlasia. Chcą opowiadać o tej miłości, poprzez fotografię, filmy i słowo pisane. Chcą pokazywać unikalność tej krainy, a także zachować to, co nieunikniony sposób odchodzi w zapomniane.
Działania na rzecz kultury i sztuki, a w szczególności promocji działań mieszkańców Białegostoku jest jednym z celów powołania Fundacji.